SKYDIVE ARENA 38way - nový český rekord !!!

phpRS

Dnešní datum: 16. 12. 2018   | Hlavní stránka | Seznam rubrik | Download | Weblinks |    

  Hlavní menu

kulatý roh
Hlavní stránka
Služby - balení ZP
Oblečení
Team(Kdo jsme)
Seznam rubrik
Ankety
Kontakty

Download
Linky
TOP 15

Personalizace
Rozšírené vyhledávání

  Vyhledáváníkulatý roh

Hledání na KeepFalling.cz* SKYDIVE ARENA 38way - nový český rekord !!!
Vloženo 27. 11. 2012 (3117 přečtení)

Dne 27.11. byl pokus o rekord uznaný jako OFICIÁLNÍ NOVÝ ČESKÝ REKORD v RW formaci - gratulujeme všem účastníkům :-)

photoZáměr překonat 4 roky starý pokus vznikl už v květnu 2012 na letišti v Příbrami od iniciátorů Honzy Vajce a Michala Koníčka a Romana Štengla.
Po vzájemné dohodě jsme si rozdělili organizaci a pustili se do toho …

Předem je třeba říct, že jsme se rozhodli změnit zavedené zvyklosti a udělat několik změn – předně nedělat žádný camp, kde by se týden dělaly kvalifikační skoky a vybírali se kandidáti, ale vybrat předem 40 parašutistů (+ nějaké do reservy) schopných skočit. Je třeba říct, že vybrat 40 schopných nedá takovou potíž, větší problém je samozřejmě sehnat i 40 ochotných to skočit :-(
Datum jsme stanovili na všední den – důvod byl jednoduchý – dostat na rekord profesionály, kteří o víkendu jsou zaneprázdnění … takže raději oželím 5 fun skokanů, kteří nedostanou dovolenou než přijít o 5 profíků, kteří skočí rekord vždycky.
Výběr letadel – 1x L-410 a 1x SC7 SKYVAN – všem potencionálním organizátorům mohu jen doporučit – Skyvan zcela ideální, mnohem lepší než 2 Turbolety.

photo

Výběr letiště – Příbram se Skycentrem – také jednoduchý – byli schopni a ochotni to zorganizovat a jsou léty a praxí osvědčeni.
Další změna byl výběr load organizátora – Thomas Lewetz majitel PINK Skyvan - rozhodnutí vybrat profesionála z ciziny se ukázalo jako nanejvýš šťastné, je imunní ke všem třenicím, které jsou mezi jednotlivými letišti a snaží se zcela nestranně udělat jen svoji práci. Pokud měl někdo pocit, že by to udělal líp nebo že je na závadu, že dotyčný nezná skokany v rekordu osobně, bych rád podotknul, že na světové rekordy se sjíždějí také lidé, kteří se navzájem neznají a funguje to. Už od prvního okamžiku bylo jasné, že Thomas ví co dělá a ti nezaujatí se od něj mohli leccos naučit – pro ty co měli pocit, že by snadno dokázali to co on, jen připomínám, že v Klatovech při big way campech skáčou 40way jako ranní rozcvičku při 1. startu :-)
Další změnou byl výběr kapitánů z jednotlivých letišť – moje maličkost měla na starost Příbram, Michal Koníček - Klatovy a Zbyněk Živný – Most, Petr Směšný- Prostějov a Happy – Kunovice. Jednotliví kapitáni si vybrali vlastní tým z lidí, kterým důvěřují a navzájem si do výběru nezasahovali.
Protože jsem neustále během rekordu musel čelit dotazům, proč jsem neoslovil toho nebo onoho – odpovím, že jsem oslovil každého kdo za něco stojí .. to, že nakonec v rekordu nebyli, znamená jen, že se z různých důvodů odhlásili – např. dva dny před rekordem nám jeden nejmenovaný oznámil, že v říjnu je už zima, přestože o tom věděl už od května .. další důvody jako fingovaná nemoc atd. ani nekomentuju .. seznam se neustále měnil, protože někdo musel do lázní !!! další si nebyli ochotni vyřídit členství v AeČR atd. .. prostě se ukázalo, že kdo chce, hledá ZPŮSOBY (Honza Kollmann, Tomáš Janda a další), kdo nechce hledá DŮVODY (nebudu jmenovat …. ). Proč nedorazila kompletně Morava se ptejte jinde – někteří se mi korektně a včas omluvili, ostatní se na to prostě vyflákli …

photo

Protože jsme se snažili samozřejmě lidi trochu odměnit a namotivovat, dohodli jsme s hlavním partnerem akce SKYDIVE ARENA Praha 20% slevu na sportovní létání v tunelu při jednorázovém nákupu neomezeného množství.
Koordinace celé akce za tunel se bezchybně ujala Eva Rozkovcová.
Samozřejmě protože se jedná o oficiální záležitost, museli jsme doladit všechny náležitosti – takže X schůzek a telefonátů s p. Dodalem a Červenkou ohledně členství skokanů, průkazů , sportovních licencí atd.

photo

Zbytek již znáte – termín ČT 11.10. sraz všech skokanů - ráno jen drobná komplikace – dopravní nehoda Jirky Dýnka – budeme se těšit na účast v dalším rekordu :-)
Počasí ten den vyšlo skvěle (jak jsem slíbil) na místě jsme udělali potřebné papíry, jeden kvalifikační skok a pustili se do samotného rekordu – po problému při prvních dvou pokusech se základem, kdy jsme velice šťastně (díky Veroniko za tip) vyměnili do základu Jardu Hrstku a od té chvíle se rekord jevil jako reálná záležitost :-) .. povedlo se na 5. pokus, kdy jsme formaci udrželi téměř 15 vteřin. Záznam rekordu se i přes těžkou konkurenci Velké pardubické, čutálistů a tenisu povedlo protlačit do hlavního zpravodajství ČT1 (díky Jirkovi Rajmanovi z ČT).

Všem bych rád poděkoval za účast a těm co neskákali za podporu (sešlo se Vás opravdu nepočítaně :-D

photo

Takže special thanks – Skydive Arena za sponzorství, SkyCentrum Příbram za bezchybnou organizaci, Thomasovi Lewetzovi PINK Skyvan za ukázkové uspořádání skokanů, všem skokanům za skvělou spolupráci bez třenic a respektování všech pravidel létání... a Peťánkovi, který to všechno perfektně natočil na jednu dobrou :-D .. a i když jsem se nechal trochu unést v TV ve víru porekordové vášně o 50way jako dalším pokusu :-), tak v současné chvíli to opravdu nepovažuji za nic nereálného – pokud by Morava dodala alespoň 10 lidí.
Moje osobní poděkování mostecké sekci Zbyňka Živného, která (jak jsme se všichni shodli) přijela, jak slíbila - skočila rekord, jak slíbila a všechny nás mile překvapila (to už neslibovali :-D )a já doufám, že se účastní i dalšího pokusu.

photo

Pro všechny co se mi snažili podsouvat, jak by to udělal tenhle nebo onen, odpovídám souhrnně -
KAŽDÝ SI O MÝCH METODÁCH MŮŽE MYSLET CO CHCE, ALE PO REKORDU VÍME JEDNO – ŽE FUNGUJÍ !!!

Něco velkého se nám povedlo vytvořit a pro všechny co nás podpořili ještě jednou díky a příště …................ 2x SKYVAN, 50 way a nový rekord :-)

Veškerá možná foto a videodokumentace proběhla FB, kdo by nepoužíval, doporučuji excelentní videosestřih Michala Procházky :
http://www.youtube.com/watch?v=IrywkSc35ck

Foto a video během rekordu : Petr Crhák, Martin Cabal a Ondřej Szönyi

Seznam účastníků :
Štengl Roman, Vajc Jan, Klapková Jiřina, Rydlová Marta, Staňková Dana, Rulf Jiří, Čejka František, Procházka Michal, Eberman Michal, , Tomáš Mráček, Matoušek Vláďa, Jirka Nytra, Kudrna Jiří, Beránek Petr, Milka Vaňková, Matela Jiří, Rydl Ondra, Kollmann Jan, Kudláčková Lenka, Radoslaw Kuczynski, Janda Tomáš, Opálková Hanka, Bezecný Petr , Alan Dudek, Hrstka Jaroslav, Hrstková Veronika, Špottová Adriana, Koníček Michal, Pátá Martina, Šprachta Lojza, Uríková Hanka, Buriánková Andrea, Živný Zbyněk, Rybín Roman Jeziak Marian, Beranova Jana, Rahbani Mark, Roub Honza

Roman Štengl
SkyCentrum Příbram


( Počet komentářů: 106 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek )

Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce.