Achilles aneb tak trochu v tenzi 1.kolo Českého poháru FS4 26. května 2012

phpRS

Dnešní datum: 16. 12. 2018   | Hlavní stránka | Seznam rubrik | Download | Weblinks |    

  Hlavní menu

kulatý roh
Hlavní stránka
Služby - balení ZP
Oblečení
Team(Kdo jsme)
Seznam rubrik
Ankety
Kontakty

Download
Linky
TOP 15

Personalizace
Rozšírené vyhledávání

  Vyhledáváníkulatý roh

Hledání na KeepFalling.cz* Achilles aneb tak trochu v tenzi 1.kolo Českého poháru FS4 26. května 2012
Vloženo 31. 05. 2012 (1817 přečtení)

Netradiční místo, bývalé vojenské letiště Planá nalepené na kraj Českých Budějovic, tráva posekaná vyrovnaná v řádcích, Cessna před úlem a pět soutěžních RW družstev zvaných souhrnně Stateční. V pátek večer je rozlosováno pořadí, týmy se ubytovaly v kempu kousek od letiště a občerstvují se v restauraci s příhodným názvem Oáza. Když se debata nad pivem stává příliš kosmickou a účastníci začínají kromě zubů odhalovat i teorii superstrun, poznáme i bez hodinek, že je nejvyšší čas jít do postele.

photoČasná snídaně, základní organizační pokyny pořadatele a závody jsou odstartovány. Jedničku si vylosoval služebně nejstarší Accord. Lehkou tenzi působí i zkušenějším závodníkům výsadkový letoun Cessna C-206 Soloy, ve které létá každý tým sólo. Výskok z tohoto jinak pohledného stroje je obtížný, má-li to být opravdu výskok RW4, ale ne nemožný. Výsadek je zahájen pilotovým pokynem „roleta“, kterou závodníci ručně srolují a zajistí karabinkou. Pak už se stačí jen vmáčknout do dveří a správně vyskočit. Jen. Jenže dveře letadla na opačné straně se čtyřkám zdají postavené na hlavu a právě v téhle pozici se většina týmů ocitá hned za futry. Srdcaři volí postup 3 + 1, což znamená, že 3 závodníci a kamera jsou na stupačce a jeden se roztahuje uvnitř, pomáhá to, ale jen sporadicky. Místo slova „vyskočit“ je trefnější používat „vyvalit“. Je fakt, že jsme při každém seskoku trochu vyvalení včetně kameramana, který se marně snaží odhadnout, jak to bude tentokrát. Accordi vymysleli revoluční postup – po té, co jeden člen vypadl, vyskočili speedstar rovnou... Samozřejmě, není to ideální letadlo na 4way hrátky, ale podmínky jsou stejné pro všechny a navíc takový výskok osmičky z Pilatuse musí být daleko složitější...

photo

Závodníci jsou střídavě rozházeni po nebi stejně jako fotogenické mraky ne nepodobné těm ze Simpsnových. Variabilní vítr nutí měnit taktiku přiblížení a začíná do toho „kecat“ i termika. Závod se dobře rozbíhá, Cessna vypíná vrtuli jen na plnění. Delší prodlevy mezi jednotlivými koly lze příjemně vyplnit připraveným občerstvením a nostalgicky si zamíchat horkou kávu plastovými lžičkami z NDR. Organizace je perfektní. Nikdo nebuzeruje z ampliónu, protože ten tam prostě není. Není vůbec potřeba. V komorní atmosféře rodinné dropzóny stačí aby Honza Brácha volání do letadla zařídil vlastními ústy. Je bráchou všech závodníků a faktu, že závody se konají právě u něj, si považuje.

photo

Zdá se, že všichni jsou spokojeni. Zdání ovšem klame. Gejza, který není bráchou, ale tátou českých erwéček si při třetím seskoku potřebuje cosi vyříkat s matkou zemí. Není to poklidná debata. Ta slova, kterými jí pak častuje se nedají napsat před desátou večer, tak alespoň popíšu situaci z perspektivy diváka. Při přistání mohutně nakopl do poslední chvíle neviditelnou terénní vlnu a pak se už kutálel jako v akčním filmu. Vlna nepustila ani drna, zatímco jinak neprůstřelný lídr Bad Boys zjistil, jak to Achilla muselo kurwa bolet když to schytal do paty. Seskoky jsou přerušeny a zraněný pan G. odvezen na ošetření do Českých Budějovic, kde by chtěl žít každý, kromě něj. Závodníci po dohodě s rozhodčí soutěž uzavřeli po třech kolech.

photo

První závod Ligy 2012 v AAA kategorii i tak vyhráli Bad Boys, druzí Relative, třetí Accord. Dvě áčka Velocity of Life a v Rokies si zlaté medaile odnesli místní Skysurf aneb „potkali se u balení“. Podrobné výsledky najdete na Parashop později.
photo

Další závody jsou 23. června v Mostě.
Propozice zde
http://www.facebook.com/groups/54055590739/10150828646985740/ Doufáme v silnější účast a v Gejzovo rychlé uzdravení!

Jitka –nzk- Hejlová
zde kameraman týmu Velocity of Life, běžně kameraman Hvězd


( Počet komentářů: 86 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek )

Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce.