FLORIDA 2006 II - SWOOP speciál

phpRS

Dnešní datum: 16. 12. 2018   | Hlavní stránka | Seznam rubrik | Download | Weblinks |    

  Hlavní menu

kulatý roh
Hlavní stránka
Služby - balení ZP
Oblečení
Team(Kdo jsme)
Seznam rubrik
Ankety
Kontakty

Download
Linky
TOP 15

Personalizace
Rozšírené vyhledávání

  Vyhledáváníkulatý roh

Hledání na KeepFalling.cz* FLORIDA 2006 II - SWOOP speciál
Vloženo 27. 03. 2006 (3259 přečtení)

Fota z posledního týdne pobytu v Delandu, převážně ze SWOOP tréninku se členy PD Factory teamu - Shannon Pilcher / Jay Moledzski.
Pokud vydržíte až do konce, čeká vás bonus v podobě záběrů z barbecue u Roberta Chromého, jehož pověstná "klobása" je prý známá, podle vlastních slov, většině dívek od Jacksonville až po Key West :-))) .


Shannon Pilcher / Radek Novák

photo


AIR to AIR skoky -
dále jen R to R (česká verze - v podstatě to znamená skoky Roman to Radek) dá se také volně přeložit jako Roman to Rydl O. nebo Rahbani to Radek, ale co si počne např. Honza B.?! :-)))
Při skocích R to R (a také air to air) se vyskakuje z výšky 4000m, otevírá se ihned za letadlem tzv. HOP and POP (český překlad ještě není stanovený), poté co se oba piloti slétnou do tzv. HOME position - let na stejné rychlosti, stejné výšce se vzdáleností jednoho vrchlíku nebo více mezi padáky podle dohody. Je velmi nutné nejprve zapracovat na vyvážení, aby oba piloti letěli v HOME P. na mírných brzdách a mohli plynule přecházet do všech letových režimů, stejný typ padáku je nutný !!!

photo

Je také třeba předem dohodnout výšku rozchodu, leadera sestavy, který určuje celou dobu směr a dává signály k rozchodu a také nacvičit povely k případnému řešení kolize a zamotání padáků. Shannon sice poměrně jasně vysvětlil, proč musí být povely POSITIVE, tedy žádné DON´T CUTAWAY, ale pouze např. WAIT nebo CUTAWAY, aby nedošlo k záměně, ale i tak ho Radek stejně nakonec trochu rozsekl poznámkou "Hele, já tam stejně pořád na konci slyším "VEJT" , tak ať se raději se mnou nezamotá!!!" :-)))

photo

Smyslem těchto cvičení je zvládat plynule všechny letové režimy padáku ve spolupráci - popruhy (popř. řidičky) + práce s tělem a využít je např. k vyhnutí se případné kolizi nebo k efektivnějšímu doletu zpět na DZ při špatném vysazení(všichni jsme mockrát zažili).
Jeden z pilotů vždy dělá " pevný bod", druhý pracuje podle předem dohodnutého plánu (někdy v praxi i mimo něj), ale to se dalo svést na "communication fault", což jsme s oblibou při debriefu používali my i Shannon :-)))

photo


Další příjemnou změnou byl i swoop trénink s JAY MOLEDZSKI. Přestože jsou Jay i Shannon členy stejného týmu, vyučovací metody i přístup byly dost odlišné, ale stejně přínosné. Zejména získané zkušenosti s nejnovějším typem RDS (Removable Deployment Systém), a to jak s balením i použitím, můžeme využít při vývoji a výrobě vlastního systému.

Jay Moledzski při testování nového VELOCITY 69

photo

Také jsme se dozvěděli tipy na zmenšení odporu na padáku, a různé cesty, jak max. efektivně využít narychlení padáku vhodnou kombinací DIVE a TURNS a časováním při posledním manévru k dosažení max. rychlosti ve správné výšce nad zemí. Jako ideální pomůcka pro approach a stejnou výšku narychlení se projevila kombinace výškoměru Neptunu na ruce (vizuální digitální) a Optimy na uchu (zvukový).

Roman Štengl na XF 97


photo


Radek with VELOCITY 96

photo


Další super zkušeností byla výuka curvingu.

Shannon a jeho ukázkový curving

photo


Roman pouhý "krůček" za ním

photo


Také úspěšně pokračovalo testování na cross-braced padáku XF15 místními piloty od Performance Designs, nakonec se jim zalíbil tak, že si nejen začali natáčet otevření a přistání, až se s ním nechtěli nakonec rozloučit, a to natolik, že si ho dokonce vzali i přes noc domů (rozuměno PD).

Rick"Legenda"Powell při přistání na XF 97, Jay M. se nestačí divit :-)))

photo


Divizna na přistání

photo


After jump

photo


A jedna rozlučková - Deland Fire + ZeroRW4 (museli nás hodně dlouho přemlouvat, než jsme na to foto kývli :-))) )

photo


Úspěšnou tečkou za naším pobytem bylo dlouho plánované grilování s R.CH., datum i místo se sice několikrát změnily (což už nás nepřekvapovalo). Nakonec jsme se sešli u Roberta na zahradě v předvečer našeho odjezdu, nalákaní na jeho legendární domácí klobásu a slib, že na to nezapomeneme, neboť tato akce vždy prý vzbudí světový rozruch (nutno ovšem říct, že světový rozruch způsobí zejména na Delandsku) :-)))
A stalo se....nikdy nezapomeneme !!!
Robert kromě jídla (skutečně výborného) předvedl i několik atrakcí, těžko říct jestli spontánně nebo je má nacvičené, aby si to opravdu každý zapamatoval.

BARBECUE u Roberta, začátek tradiční

photo


Robert se před chvílí od Romana dozvěděl, že je právě na Floridě (a to už spoustu let), evidentně ho to zaskočilo a na moment předvedl kouzlo - člověk změněný v kámen
V pozadí dává HP posunkovou řečí najevo, že takové "věci" bych mu neměl říkat bez varování :-)))

photo


Jedno z dalších kouzel na Robertově zahradě plné magie - gril, původně stojící, se vlivem záhadných sil a bez zjevné fyzické příčiny sesunul k zemi a grilování se rázem stalo tak trochu "přízemním"

photo


Jirka hladí "pejska" v boudě, pes Amarula se zlobí, Robert se baví

photo


A znovu zázrak - Radek nám předvedl, že i po jednom místním "supersilném" pivu se dá slušně dostat do nálady, v polovině druhého už být "na plech"

photo


A nakonec se to zvrhlo, jako obvykle, v suchý nácvik FF a RW sestav se střídavým úspěchem

photo


Poslední tečkou v oblasti závodního SHOPPINGu byl Radkův zájem o ASTON MARTIN Vanquish na letišti v Amsterdamu při zpáteční cestě, protože případná koupě by prý udělala radost nejen jemu, ale přece i nám všem. Protože jsme ale pak rozumně usoudili, že bychom ho nepronesli na palubu a ani by se nám nevešel do batůžku, raději jsme nakoupili obvyklé konvenční GIFTS :-)))

photo


Autor : Roman Štengl (KEEP FALLING University)

Foto : Radek Novák, Eva Malíková, Jarda Hrstka, Roman Štengl


( Počet komentářů: 10 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek )

Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce.