Phantom

phpRS

Dnešní datum: 16. 12. 2018   | Hlavní stránka | Seznam rubrik | Download | Weblinks |    

  Hlavní menu

kulatý roh
Hlavní stránka
Služby - balení ZP
Oblečení
Team(Kdo jsme)
Seznam rubrik
Ankety
Kontakty

Download
Linky
TOP 15

Personalizace
Rozšírené vyhledávání

  Vyhledáváníkulatý roh

Hledání na KeepFalling.cz* Phantom
Vloženo 21. 11. 2005 (2122 přečtení)

Vzhledem k zběsilému vývoji kombinéz v poslední době (třináct nových modelu za rok a kousek) nastal čas pořídit si novou hračku. Proto mi v poslední poště dorazil zbrusu nový Phantom od Phoenix Fly.photo


První dojmy:
Řemeslné provedení je ještě lepší než u S3 (která zatím odsloužila sto seskoků a je v dokonalém stavu). Použitý materiál je až na několik vyjimek stejný. Pouze botičky jsou teď z masivní kůže a pružný materiál na zádech je zřetelne silnější a odolnější.

photo


Základní koncept je prastarý Robertův design dovedený do nejbizardnější (nebo nejzajímavější podoby) jakou jsem kdy viděl. Pažní křídlo má mírně menší plochu než S3, náběžnou hranu je tvoří vrstva pěny mezi dvěma vrstvami látky, odtoková hrana má nový tvar (pro snažší nahmátnutí padáčku).

photo


Nejvýraznejší změnou je přesunutí plnícího otvoru z podpaží nahoru na rameno. Dostal tvar tunelu vedoucího zezadu po paži.

photo


Koncovka křídla má tvar kapsičky, není ji potřeba držet, stačí zaháknout prsty a lehce napnout. Nožní krídlo je extrémne široké, o cca 30 cm širší než S3 a mírně kratší.

photo


Výsledná plocha je zhruba stejná. Plnící otvory jsou podobného stylu jako ty na paži, přestěhovaly se z rozkroku na vnější stranu stehen. Deflektor nemá tvar druhého křídla (jako u S3) ale nafouknutého polštáře (jakou u kombinéz Aircat a MTR-2). Vnitřek Phantoma je pokryt síťovinou, která jednak chrání žebra před poškozením a dále zpříjemnuje nošení.

Letové vlastnosti:
Po prvních dvou seskocích jsem v "šoku", dosáhl jsem lepších výkonu než s S3 po sto seskocích. Phantom je od výskoku až do otevření daleko stabilnější, poloha je podobná, pouze nohy víc do široka, pomáhá být mírně zlomený v pase. Natlakování křídel je díky novému designu plnících otvoru nesrovnatelné s jakýmkoli jiným typem. Celá kombinéza tvoří jedno veliké krídlo, v tom se Phantom blíží monoblokům aniž by přebral jejich nedostatky. Let je velmi pohodlný a mnohem méně únavný. Není problém držet polohu dvě minuty, u S3 se po minutě dostaví únava. V první polovině druhého letu jsem dosáhl pruměrné vertikální rychlosti 61 km/h, to je o 10% lepší než moje výkony se Skyflyerem, celkový cas 2:44.
Závěr:
S Phantomem přichází špickový univerzální model pro začátecníky i experty, fanatiky i příležitostné flockery za solidní cenu. Pokud nehodláte s wingsuitem skákat BASE, nevím o ničem lepším. Teď jenom najít někoho kdo to ještě neví, abych dokázal prodat S3 :-)

Petr"FIDO"Bláha
KF University

Další informace na stránkách výrobce: http://www.phoenix-fly.com/products/wingsuit_Phantom.htm


( Počet komentářů: 10 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek )

Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce.