TIPY A ZVLÁŠTNOSTI NA VÝBAVU PRO WING SUIT

phpRS

Dnešní datum: 27. 05. 2019   | Hlavní stránka | Seznam rubrik | Download | Weblinks |    

  Hlavní menu

kulatý roh
Hlavní stránka
Služby - balení ZP
Oblečení
Team(Kdo jsme)
Seznam rubrik
Ankety
Kontakty

Download
Linky
TOP 15

Personalizace
Rozšírené vyhledávání

  Vyhledáváníkulatý roh

Hledání na KeepFalling.cz* TIPY A ZVLÁŠTNOSTI NA VÝBAVU PRO WING SUIT
Vloženo 12. 05. 2004 (3285 přečtení)

Létáni s wingsuitem má některé zvláštnosti, které je třeba mít na paměti při výběru (respektive úpravách) vrchlíku a postroje. Během letu proud vzduchu naráží na horní hranu postroje. To se nijak výrazně neliší od head-downu a jakýkoli freefly friendly postroj vyhovuje. Druhou a daleko závažnější odlišností je otvírání. Otvíráte při menší vertikální rychlosti, přitom jedete dost rychle dopředu a za zády máte aerodynamický stín. Zároveň je omezená pohyblivost paží a poloha při otvírání má často daleko do ideálu.


Čeho se vyvarovat? Gaučák ani omylem. Jednak zůstane s oblibou viset i za studentem AFF a hmatat po rukojeti na břiše polohu při otvírání nevylepší. Pull-out je silně nedoporučený. Nemůžete ho hodit dostatečně razantně od sebe. Totéž platí pro bungee PC (padáček s gumičkou). Hrozí, že zkolabuje předčasně. Jediná výrobci doporučená kombinace je padáček z ruky a kill-line.
Jaký vrchlík? Stručně řečeno jakýkoli se spolehlivým otvíráním do směru a bez sklonu k závitům. Minimálně pro začátek je lepší menší plošné zatížení. Mezi oblíbené patří například Electra, Spectre, Sabre a Saphire. Naopak vyhnout by se človek měl Stilettu, Springu, Velocity, Crossfiru a vůbec jakékoli malé elipse.
A co speciální úpravy? Jsou tři. První, nejsnadnější a zároveň nejdůležitější je prodloužená lemovka. Od jehly k padáčku by měla mít 255-280 cm, ochotně vám jí ušije kterýkoli schopnější rigger.
Tou druhou je velký padáček. Birdman nabízí 28 palců ZP, Matter doporučuje 32 palců a S-fly chce gigantických 90 cm. Za rozumnou volbu lze považovat 32 palců (80 cm).
Poslední na řadě jsou "otevřené rohy". S tím jako první přišel americký Morpheus u base postroje Gargoyle a zlepšovák se rychle uchytil a přestěhoval do skydivingu. U postrojů s překryvem rohů (wrap-around corners) stačí napárat švy (viz foto upravené Mirage obr. 1 a 2).

 
Týka se to novějších Marsů, Wings, Advance, Vector. U Javelinu je úprava mnohem náročnější, je potřeba rozpárat švy a všít trojúhelníček látky (viz foto tovární úpravy obr. 3 a 4), pro podrobnější instrukce kontaktujte výrobce. Mnoho firem už do své nabídky přidalo wingsuit option, takže za nulový až nevelký příplatek dostanete všechno připravené rovnou s novým postrojem.

 
K ostatnímu vybavení dvě malé poznámky. Výškoměr patří na zápěstí, aby byl co nejdál od těla. Pokud používáte Pro Track, nastavte si mód SLO, dostanete spolehlivější údaje. Maximální čas naměřený Pro Trackem je 119 sekund, cokoli delšího ukáže jako 119s. Skutečný čas můžete přibližně dopočítat jako (výška výskoku - výška otevření) * 3,6 / (průměrná rychlost).
Poslední malá odlišnost je při balení. Pro snažší a rychlejší extrakci kontejneru z postroje se doporučuje uložit kontejner do obalu nastojato ("pin to grommet", viz foto).

 ( Počet komentářů: 2 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek | Zdroj: Petr „Fido“ Bláha )

Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce.